ΠΟΦεΠα

Κατηγοριες ανά χρονιά

2012-13:  Κεντρικής Μακεδονίας
2013-14:  Κεντρικής Μακεδονίας
2014-15:  Β’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας
2015-16:  Β’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας –  Β’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας
2016-17:  Β’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας –  Β’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας
2017-18:  Β’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας –  Β’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας
2018-19:  Γ’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας  –  Γ’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας
2019-20:  Β’ Κατηγορια Κεν.Μακεδονίας


  • 2012-2013

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική
29.11.12. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  ΤΟΥΜΠΑΣ – Θερμη = 0-5

2η Αγωνιστική
08.12.12. (5ο/8ο Δημ.Σχολ.Ευοσμου) Ευοσμος 2010 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 1-8

3η Αγωνιστική
14.01.13. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Hard Racketeers = 7-2

4η Αγωνιστική
20.03.13. (ΕΑΚΝ Πολυγύρου) Οι Αρχοντες – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 6-3

5η Αγωνιστική
(ΧΑΝΘ) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Pong Viveurs = 3-6

6η Αγωνιστική
13.03.13. (ΑΣ Περα) Partizan Χαριλαου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 7-2

7η Αγωνιστική
31.03.13. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Poissons = 3-6

Βαθμολογια

αα Ομάδα Αγ Ν Η Σετ Β
1 PONG VIVEURS 7 6 1 40-23 19 (3)
2 ΑΡΧΟΝΤΕΣ 7 6 1 46-14 19 (1)
3 ΕΥΟΣΜΟΣ 2010 * 7 5 2 35-27 16
4 ΘΕΡΜΗ 7 4 3 34-21 15 (3)
5 POISSONS 7 4 3 34-29 15 (1)
6 PARTIZAN ΧΑΡΙΛΑΟΥ 7 3 4 25-31 11
7 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡ. ΤΟΥΜΠΑΣ 7 1 6 19-39 9
8 HARD RACKETEERS 7 0 7 7-55 7 


ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2012-2013

26.10.12. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Παρταλια Βεροιας = 1-6


  • 2013-2014

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 

1η Αγωνιστική 
23.10.13. Poissons – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-4

2η Αγωνιστική
11.11.13. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Ευοσμος 2010 = 3-6

3η Αγωνιστική
02.12.13. (8ο Δημ Ευοσμου) ΑΟ Νεμεσις – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 8-1

4η Αγωνιστική
16.12.13. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Βιρτουοζοι = 3-6

5η Αγωνιστική
05.12.13. (5o ΓΛ Ευοσμου) Ευοσμος 2012 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 1-8

6η Αγωνιστική
22.02.14. (Θερμης) Θερμη – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 7-2

7η Αγωνιστική
05.02.14. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Beerpongers = 5-4

8η Αγωνιστική
13.02.14. (ΔΑΚ Σταυρουπολης) Δ.Π. Μελα 2010 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 0-9

9η Αγωνιστική 
12.03.14. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Οι Αρχοντες = 2-7

10η Αγωνιστική
19.03.14. (Βοτση) Speed Pong – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 7-0

11η Αγωνιστική
10.04.14. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Κιλκισφαιριση= 2-6

12η Αγωνιστική
30.04.14. (Κλιμακιου Θεσ/νικης) Φουρτουνα – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 6-0

13η Αγωνιστική 
05.05.14. (ΧΑΝΘ) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Pong Viveurs = 3-6

Βαθμολογία

αα Ομάδα Αγ Ν Η Σετ Β ΕΒ
1 ΝΕΜΕΣΙΣ 13 13 0 85-23 39
2 ΟΙ ΑΡΧΟΝΤΕΣ 13 11 2 80-28 35
3 ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΙ 13 10 3 69-42 33
4 ΕΥΟΣΜΟΣ 2010 13 9 4 73-35 31
5 ΘΕΡΜΗ 13 8 5 67-45 29 4 (7-6) – 3 (5-1)
6 SPEED PONG 13 8 5 58-44 29 4 (6-5) – 1 (1-5)
7 ΚΙΛΚΙΣΦΑΙΡΙΣΗ 13 8 5 60-52 29 4 (5-7)
8 PONG VIVEURS 13 7 6 66-51 27
9 ΦΟΥΡΤΟΥΝΑ 13 6 7 41-52 25
10 POISSONS 13 4 9 42-71 21
11 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 13 3 10 42-69 19 3 (5-3)
12 BEERPONGERS 13 3 10 45-70 19 1 (3-5)
13 ΕΥΟΣΜΟΣ 2012 13 1 12 22-88 15
 14 Δ.Π. ΜΕΛΑ 2010 13 0 13 17-99 13

ΚΥΠΕΛΛΟ Π.Ο.Φ.Επ.Α. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2013-2014

11.11.13. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡ. ΤΟΥΜΠΑΣ – Κιλκισφαιριση = 3-4


  • 2014-2015

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 

1η Αγωνιστική 
06.11.14. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) Δ.Π. Μελα 2010 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 4-5

2η Αγωνιστική
01.12.14. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Ελπιδα Ευοσμου = 8-1

3η Αγωνιστική
04.12.14. (25ο Δημ.Σχολειο) 25ο – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 6-3

4η Αγωνιστική 
19.12.14. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Χτυπα Ξυλο = 6-3

5η Αγωνιστική 
15.01.15. (5o ΓΛ Ευοσμου) Αετοι Ευοσμου- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-4

7η Αγωνιστική
13.02.15. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Beerpongers = 2-7

8η Αγωνιστική 
19.02.15. (ΑΣ Περα) Pera Rangers – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 2-7

9η Αγωνιστική
23.03.15. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Πολυνικος Θερμης = 5-1

 

Βαθμολογία

αα Ομάδα Αγ Ν Η Σετ Β ΕΒ
1 BEERPONGERS 8 8 0  58-9 24
2 25ο 8 7 1 42-23 22
3  ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 8 5 3 40-29 18 3 (5-4)
4 Δ.Π. ΜΕΛΑ 2010 8 5 3 40-32 18 1 (4-5)
5 ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ 8 4 4 31-38 16
6 ΠΟΛΥΝΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 8 3 5 27-35 14
7 ΕΛΠΙΔΑ ΕΥΟΣΜΟΥ 8 2 6 24-47 12 3 (5-2)
8 ΑΕΤΟΙ ΕΥΟΣΜΟΥ 8 2 6 29-40 12 1 (2-5)
9 PERA RANGERS 8 0 8 13-51 8

Ο 2ος και 3ος συμμετέχουν σε αγώνες μπαράζ με τον 8ο και 9ο της Α’ Κατηγορίας, για δύο θέσεις στην Α’ Κατηγορία.

ΕΒ – Ειδική βαθμολογία ισοβαθμιών.

Ο 1ος ανεβαίνει στην Α’ Κατηγορία.

Αγώνες play offs της Κεντρικής Μακεδονίας

05.2015. (Βοτση) Φουρτούνα – Προοδευτική 6-0

05.2015. (Βοτση) Speedpong – Προοδευτικη = 5-1

05.2015. (Βοτση) Προοδευτική – 25ο = 6-1

 

ΚΥΠΕΛΛΟ Π.Ο.Φ.Επ.Α. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2014-2015
Προκριματικος Γυρος
08.10.14. (Μικροπολις) Φουρτουνα – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 4-1


  • 2015-2016

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 

1η Αγωνιστική
26.11.15. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 1-8

2η Αγωνιστική 
04.12.15. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Poissons = 3-5
17.12.15. (ΓΛ Θερμης) Πολυνικος Θερμης – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 7-0

3η Αγωνιστική 
19.12.15. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Ελπιδα Ευοσμου = 2-7
17.12.15. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) Δ.Π Μελα 2010 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 3-6

4η Αγωνιστική
17.01.16. (ΧΑΝΘ) Pong Panthers – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 9-0

5η Αγωνιστική 
29.01.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Περα Βρεχει = 1-8
05.02.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Πολυνικος Θερμης = 5-1

6η Αγωνιστική 
16.02.16. (100ο Δημ.Σχολειο) 25ο – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 5-0
18.02.16. (Ελπιδας Ευοσμου) Ελπιδα Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 3-6

7η Αγωνιστική 
31.03.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Αετοι Ευοσμου = 0-9
19.02.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Pong Panthers = 1-8

8η Αγωνιστική 
11.03.16. (ΑΣ Περα) Περα Βρεχει – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 1-5
18.03.16. (ΑΣ Περα) Χτυπα Ξυλο – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 7-2

9η Αγωνιστική 
23.03.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – 25ο = 4-5

10η Αγωνιστική 
07.04.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Poissons = 3-6
14.04.16. (5o ΓΛ Ευοσμου) Αετοι Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-4

11η Αγωνιστική 
27.04.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Χτυπα Ξυλο = 5-3
12.04.16. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) Δ.Π. Μελα 2010 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 9-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

αα Ομάδα Αγ Ν Η Σετ Β ΕΒ
1  POISSONS 10 13 0 55-29 28
2 ΠΟΛΥΝΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 10 8 2 51-27 26 6
3 ΑΕΤΟΙ ΕΥΟΣΜΟΥ  10 8 2 57-25 26 4
4 PONG PANTHERS 10 8 2 57-26 26 2
5 25ο 10 5 5 39-38 20
6 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 10 6 4 45-35 22
7 ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ * 10 4 6 31-39 17
8 ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ 10 3 7 36-39 16
9 Δ.Π. ΜΕΛΑ 2010 10 2 8 37-50 14 3
10 ΕΛΠΙΔΑ ΕΥΟΣΜΟΥ 10 2 8 23-59 14 1
11 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 2 10 0 10 42-69 10

Ο 2ος και 3ος συμμετέχουν σε αγώνες μπαράζ με τον 8ο και 9ο της Α’

Κατηγορίας, για δύο θέσεις στην Α’ Κατηγορία.

ΕΒ – Ειδική βαθμολογία ισοβαθμιών.

Ο 1ος ανεβαίνει στην Α’ Κατηγορία.

*Η ομάδα ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ έχει ένα μηδενισμό

ΚΥΠΕΛΛΟ Π.Ο.Φ.Επ.Α. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2015-2016

Προκριματικη Φαση
16.09.15. (Βοτση) Speed Pong – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 4-3
Πρωτος Γυρος
15.10.15. (Θερμης) Ping Happy – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 4-0


  • 2016-2017

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 

1η Αγωνιστική
21.10.16(Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 0-9

2η Αγωνιστική 
04.11.16. (Μικροπολης) 25ο – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 5-0
05.11.16. (ΑΣ Περα ) Απεραντοι – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 0-7

3η Αγωνιστική 
28.11.16. (Μικροπολης) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Πολυνικος Θερμης = 5-1
21.11.16. (Μικροπολης) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Απεραντοι = 6-3

4η Αγωνιστική (28/11-04/12/2016)
(ΓΛ Θερμης) Πολυνικος Θερμης – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 6-1
01.12.16 (Ευοσμος) Ελπιδα Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 3-6

5η Αγωνιστική 
19.12.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Περα Βρεχει = 4-5
12.12.16. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Ελπιδα Ευοσμου = 4-5

6η Αγωνιστική 
05.01.17. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) Παυλος Μελας – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-1
18.12.16. (Βοτση) Περα Βρεχει- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 5-0

7η Αγωνιστική 
19.01.17. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Παυλος Μελας = 1-6
27.01.17. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Θυελλα Ευοσμου = 7-0

8η Αγωνιστική
09.02.17. (5o ΓΛ Ευοσμου) Θυελλα Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 6-3
07.02.17. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) Παυλος Μελας (3) – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 2-5

9η Αγωνιστική
22.02.17. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Speed Pong = 0-6
15.02.17. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Παυλος Μελας (3) = 0-5

10η Αγωνιστική
02.03.17. (Ευοσμος) Aετοι Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 6-2
11.03.17. (Βοτση) Speed Pong – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 5-0

11η Αγωνιστική (06-12/3/2017)
17.03.17. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ  – Θερμη = 1-5
15.03.17. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Aετοι Ευοσμου = 0-5

12η Αγωνιστική (20-26/3/2017)
29.03.17. (ΓΛ Θερμης) Θερμη – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 5-1
28.03.17. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) Παυλος Μελας (2) – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-1

13η Αγωνιστική (03-09/4/2017)
26.04.17. (ΑΣ Μακεδνος) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – 25ο = 1-5
12.04.17. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Παυλος Μελας (2) = 2-5

Βαθμολογία

αα Ομάδα Αγ Ν Η Σετ Β ΕΒ
1 ΘΕΡΜΗ 13 13 0 70-14 39
2 SPEED PONG 13 12 1 66-13 37
3 25ο 13 10 3 58-27 33 3
4 ΑΕΤΟΙ ΕΥΟΣΜΟΥ 13 10 3 68-28 33 1
5 ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ  13 8 5 60-41 29 3
6 ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ (2) 13 8 5 52-42 29 1
7 ΠΟΛΥΝΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ  13 7 6 47-44 27
8 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 13 6 7 49-43 25
9 ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ *  13 5 8 43-47 22
10 ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ (3) 13 4 9 57-60 21 3
11 ΕΛΠΙΔΑ ΕΥΟΣΜΟΥ 13 4 9 40-60 21 1
12 ΘΥΕΛΛΑ ΕΥΟΣΜΟΥ 13 3 10 24-62 19
13 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 2  13  1  12 17-70  15
14 ΑΠΕΡΑΝΤΟΙ   13  0 13  6-85  13

Ο 2ος και 3ος συμμετέχουν σε αγώνες μπαράζ με τον 8ο και 9ο της Α’ Κατηγορίας, για δύο θέσεις στην Α’ Κατηγορία. ΕΒ – Ειδική βαθμολογία ισοβαθμιών. Ο 1ος ανεβαίνει στην Α’ Κατηγορία.

*Η ομάδα ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ έχει ένα μηδενισμό

ΚΥΠΕΛΛΟ Π.Ο.Φ.Επ.Α. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2016-2017

22.09.2016. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) Παυλος Μελας 1 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-2

25.09.2016. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Απεραντοι = 4-1

Β΄ΦΑΣΗ

05.10.2016. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Ping Happy = 0-4


  • 2017-2018

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

2η Αγωνιστική (13.12.2017)
(Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Πολυνικος Θερμης = 3-5

3η Αγωνιστική (10.01.2018)
(ΑΣ Περα) Beerpongers Reloaded – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 0-0

4η Αγωνιστική 12.01.2018)
(Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Παυλος Μελας = 1-5

5η Αγωνιστική (03.02.2018)
(Ευοσμος) Aετοι Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 5-1

6η Αγωνιστική (23.02.2018)
(Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Ελπιδα Ευοσμου = 4-5

7η Αγωνιστική (20.02.2018)
(ΔΑΚ Ηλιουπολης) Παυλος Μελας (2) – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-0

8η Αγωνιστική (08.032018)
(Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Therminators = 5-2

9η Αγωνιστική (23.03.2018)
(ΑΣ Περα) Απεραντοι – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) = 4-5

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική (29.11.2017)
(Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Poissons = 2-5

2η Αγωνιστική (10.12.2017)
(Μικροπολις) Κιλκισφαιριση – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 3-5

4η Αγωνιστική (11.02.2018)
(Ωραιοκαστρο) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Τα Μεγαλα Παιδια = 1-5

5η Αγωνιστική (23.11.2017)
(5o ΓΛ Ευοσμου) ΘΥΕΛΛΑ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 2-5

6η Αγωνιστική (21.02.2018)
(Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Περα Βρεχει = 4-5

7η Αγωνιστική (28.02.2018)
(Σινδος) Sindos 40+ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 3-5

8η Αγωνιστική (21.03.2018)
(Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – PONGERS 4ALL = 5-2

9η Αγωνιστική (29.03.2018)
(ΔΑΚ Σταυρουπολης) Παυλος Μελας (3) – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 Α΄ΟΜΙΛΟΣ 

αα Ομάδα Αγ Ν Η Σετ Β ΕΒ
1 ΑΕΤΟΙ ΕΥΟΣΜΟΥ 8 8 0 43-13 24
2 ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ (2)  8  7 1 40-12 22
3 BEERPONGERS RELOAD 8 5 3 31-18 18 4(8-5)
4 ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ  8 5 3 31-18 18 4(5-6)
5 ΠΟΛΥΝΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 8 5 3 31-18 18 4(6-8)
6 ΕΛΠΙΔΑ ΕΥΟΣΜΟΥ 8 3 5 29-37 14
7 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 2 8 2 6 19-36 12
8 THERMINATORS 8 1 7 11-41 10
9 ΑΠΕΡΑΝΤΟΙ 13 0 8 13-41 8

ΕΒ – Ειδική βαθμολογία ισοβαθμιών.

Ο 1ος συμμετέχει σε αγώνα με αντίπαλο τον 1ο του Β’ ομίλου, για την ανάδειξη του πρωταθλητή και για άνοδο στην Α’ Κατηγορία.

Ο 2ος συμμετέχει σε αγώνες μπαράζ, με τον 7ο, 8ο και 9ο της Α’ κατηγορίας, το 2ο του Β’ ομίλου της Β΄κατηγορίας και τον ηττημένο της αναμέτρησης για την ανάδειξη του πρωταθλητή της Β΄κατηγορίας (σύνολο 6 ομάδων), για μία θέση στην Α’ Κατηγορία. 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  Β΄ΟΜΙΛΟΣ  

αα Ομάδα Αγ Ν Η Σετ Β ΕΒ
1 ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ  8 8 0 40-11 24
2 ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ 8  7 1 37-20 22
3 ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ (3) 8 6 2 38-24 20
4 POISSONS 8 5 3 36-29 18
5 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 8 4 4 29-30 16
6 ΚΙΛΚΙΣΦΑΙΡΙΣΗ 8 3 5 28-32 13
7 SINDOS 40+ 8 2 6 26-36 12
8 PONGERS 4ALL 8 1 7 17-41 10
9 ΘΥΕΛΛΑ ΕΥΟΣΜΟΥ  13 0 8 14-43 8

ΕΒ – Ειδική βαθμολογία ισοβαθμιών.

Ο 1ος συμμετέχει σε αγώνα με αντίπαλο τον 1ο του Α’ ομίλου, για την ανάδειξη του πρωταθλητή και για άνοδο στην Α’ Κατηγορία.

Ο 2ος συμμετέχει σε αγώνες μπαράζ, με τον 7ο, 8ο και 9ο της Α’ κατηγορίας, το 2ο του Α’ ομίλου της Β΄κατηγορίας και τον ηττημένο της αναμέτρησης για την ανάδειξη του πρωταθλητή της Β΄κατηγορίας (σύνολο 6 ομάδων), για μία θέση στην Α’ Κατηγορία.

 

ΚΥΠΕΛΛΟ Π.Ο.Φ.Επ.Α. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2017-2018

27.09.2017. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Poissons = 3-4

29.09.2017. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ (2) – Παυλος Μελας (3) = 1-4


  • 2018-2019

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

1η Αγωνιστική 
26.10.18. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 0-5

2η Αγωνιστική (29/10-4/11/2018)
01.11.18. (ΓΛ Θερμης) Therminators – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 = 5-4
03.11.18. (Μικροπολις) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Spinwaves = 5-0

3η Αγωνιστική (12-18/11/2018)
15.11.18. (Ευοσμου) Θυελλα Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 = 5-1
25.11.18. (Κιλκις) Κιλκισφαιριση – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 4-5

4η Αγωνιστική (26/11-2/12/2018)
28.11.18. (Ωραιοκαστρο) Ομιλος Βετ. Ωραιοκαστρου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 = 5-2
03.12.18. (ΓΛ Θερμης) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Thermi Blockers = 5-4

5η Αγωνιστική (10-16/12/2018)
14.12.18. (ΑΣ Περα) Απεραντοι – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 1-5
16.12.18. (5o ΓΛ Ευοσμου) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 – Ελπιδα Ευοσμου = 1-5

6η Αγωνιστική (24/12/18-6/1/19)
07.01.19. (ΑΣ Μακεδνός) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Pongers 4all = 5-2
13.01.19. (Σινδος) Sindos 40+ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 = 2-5

7η Αγωνιστική (14-20/1/2019)
24.01.19. (ΓΛ Θερμη) Πολυνικος Θερμης – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 3-5

8η Αγωνιστική (28/1-3/2/2019)
02.02.19. (ΓΛ Θερμης) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 – Spinwaves = 2-5

9η Αγωνιστική (11-17/2/2019)
15.02.19. (ΑΣ Περα) Προοδευτικη Τουμπας – Therminators = 5-1
24.02.19. (Κιλκις) Κιλκισφαιριση – Προοδευτικη 2 = 5-1

10η Αγωνιστική (25/2-3/3/2019)
03.03.19. (ΓΛ Θερμης) Προοδευτικη 2 – Thermi Blocker = 3-5
12.03.19. (5o ΓΛ Ευοσμου)  Θυελλα Ευοσμου – Προοδευτικη Τουμπας = 3-5

11η Αγωνιστική (11-17/3/2019)
20.03.19. (Ωραιοκαστρο) Προοδευτικη Τουμπας – Ομιλος Βετ. Ωραιοκαστρου = 5-0
29.03.19. (ΑΣ Περα) Απεραντοι – Προοδευτικη 2 = 5-4

12η Αγωνιστική
07.04.19. (5o ΓΛ Ευοσμου) Ελπιδα Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ = 5-1
07.04.19. (ΑΣ Μακεδνός) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (2) – Pongers 4all = 2-5

13η Αγωνιστική
09.04.19. (Γυμν. Σινδου) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – Sindos 40+ = 5-4
20.04.19 (ΓΛ Θερμης) Πολυνικος Θερμης – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (2) = 5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2018-2019

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΒΑΘΜΟΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΒ
1. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡ. ΤΟΥΜΠΑΣ     12 11-1 34 56-27
2. ΠΟΛΥΝΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ   12 10-2 32 55-19 3
3. ΚΙΛΚΙΣΦΑΙΡΙΣΗ 12 10-2 32 54-28 1
4. SPINWAVES 12 9-3 30 48-31 3
5. ΕΛΠΙΔΑ ΕΥΟΣΜΟΥ                         12 9-3 30 55-25 1
6. ΘΥΕΛΛΑ ΕΥΟΣΜΟΥ                         12 8-4 28 50-30
7. THERMI BLOCKERS 12 6-6 24 45-39
8. ΑΠΕΡΑΝΤΟΙ     12 4-8 20 28-48 3
9. PONGERS 4ALL 12 4-8 20 32-48 1
10. THERMINATORS 12 3-9 18 32-55
11. ΟΜΙΛΟΣ ΒΕΤ. ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 12 2-10 16 14-55
12. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡ. ΤΟΥΜΠΑΣ 2 12 1-11 14 25-57 3
13. SINDOS 40+                                       12 1-11 14 24-56 1

ΕΒ – Ειδική βαθμολογία ισοβαθμιών.      Ο 1ος ανεβαίνει στη Β’ κατηγορία.

Οι 2ος και 3ος συμμετέχουν σε αγώνες μπαράζ με τις ομάδες που θα τερματίσουν στην 8η και 9η θέση της Β΄κατηγορίας, για δύο θέσεις ανόδου στην Β’ Κατηγορία.

ΚΥΠΕΛΛΟ Π.Ο.Φ.Επ.Α. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2017-2018

1ος Γυρος (32)

04.10.18. (Βοτση) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 – Poissons = 0-5

10.10.18. (ΓΛ Θερμης) Therminators – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 0-4

2ος Γυρος (16)

25.10.18. (ΑΣ Μακεδνος) Pong Voyage – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 4-1


  • 2019-2020

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Αγωνες
09.10.19. (ΑΣ Μακεδνος) 25ο – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-0
24.10.19. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Παυλος Μελας 3 = 2-5
13.11.19. (ΑΣ Περα) Beerpongers Reloaded – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-1
23.11.19. (Βοτση) ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Ping Happy = 3-5
26.11.19. (ΔΑΚ Ηλιουπολης) Παυλος Μελας 1 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 5-3

Προγραμμα
2-8/12/2019. Pong Voyage – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  ΤΟΥΜΠΑΣ
9-15/12/2019. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  ΤΟΥΜΠΑΣ – Πολυνικος Θερμης
23/12 – 5/1/2020. Κιλκισφαιριση – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ
6-12/1/2020. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Αετοι Ευοσμου
20-26/1/2020. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – 25ο
3-9/2/2020. Παυλος Μελας 3 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ
17-23/2/2020. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Beerpongers Reloaded
2-8/3/2020. Ping Happy – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥΜΠΑΣ
16-22/3/2020. Παυλος Μελας 1 – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥΜΠΑΣ
30/3 – 5/4/2020. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Pong Voyage
20-26/4/2020. Πολυνικος Θερμης – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥΜΠΑΣ
4-10/5/2020. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥΜΠΑΣ – Κιλκισφαιριση
11-17/5/2020. Αετοι Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥΜΠΑΣ

ΚΥΠΕΛΛΟ Π.Ο.Φ.Επ.Α. ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2019-2020

03.10.19. (Ευοσμος) Αετοι Ευοσμου – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΤΟΥΜΠΑΣ = 4-0


(αρχειακη δουλεια, συγκεντρωση αποτελεσματων, βαθμολογιες και ολα τα σχετικα, Askazo)